Facebook-logo instagram google plus logo

PRESOTERAPIA

Presoterapia najnowocześniejszy aparat, skutecznie pobudzający naturalne procesy organizmu, czego efektem jest eliminacja toksyn, zmniejszenie retencji wody, czyli zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki rozbicie tkanki tłuszczowej. to doskonały zabieg, który powoduje ogólne oczyszczanie organizmu z toksyn, wspomaga przemianę materii, wzmacnia odporność organizmu, redukuje cellulit, odchudza sylwetkę. Dzięki naciskowi wywieranemu na tkanki umożliwia wykonanie skutecznego drenażu, który pomaga usunąć rozbitą tkankę tłuszczową i inne szkodliwe produkty przemiany materii. Presoterapia usprawnia krążenie krwi i limfy, wpływając na oczyszczenie i odżywienie całego organizmu. Ze względu na ogromne możliwości usuwania z organizmu produktów rozpadu tkanki tłuszczowej, presoterapia jest idealnym uzupełnieniem pozostałych zabiegów odchudzających. (cennik)

Jak wygląda zabieg?

Klientka zakłada specjalny skafander, który składa się z pustych komór stopniowo napełnianych powietrzem. Najpierw wypełniane są komory na kostkach, poprzez łydki aż do góry. Powietrze wywołuje nacisk na poszczególne części ciała przepychając krew i limfę do najbliższych węzłów chłonnych. Taki mechaniczny drenaż pozwala dokładnie oczyścić wszystkie tkanki z zalegających toksyn i usunąć nadmiar wody z organizmu. Presoterapia to bardzo intensywny i dokładny masaż uciskowo-oczyszczający.

Ten profesjonalny drenaż limfatyczny poprawia ukrwienie skóry, zmniejsza obrzęk tłuszczowy, działa wyszczuplająco i ujędrniająco na ciało. Dodatkową korzyścią zabiegów presoterapii jest wyraźna poprawa samopoczucia i efekt „lekkości” ciała.

Zabieg presoterapii zalecany jest przy zabiegach odchudzających i modelujących sylwetkę. Może być stosowany w serii na przykład 10 zabiegów, naprzemiennie, z innymi zabiegami odchudzającymi.

Presoterapia jest polecana:
– w przypadku obrzęków limfatycznych i żylnych,
– w przypadku obrzęków pooperacyjnych (np. po mastektomii),
– w przypadku obrzęków pourazowych,
– w przypadku cellulitu,
– w przypadku otyłości,
– w przypadku przewlekłych nerwobólów mięśni,
– w okresie poporodowym,
– w celu stymulacji strumienia zwrotnego przepływu krwi i limfy,
– w przypadku zatrzymynia wody - w szczególności u osób z efektem „zmęczonych stop”,
– w celu poprawy odżywienia i elastyczności skory,

Presoterapia może być stosowana z sauną IR.

Promienie podczerwone nagrzewają ciało pacjenta, w efekcie czego notujemy zwiększony poziom przepływu krwi, podobny do tego, jaki powstaje podczas ćwiczeń, rozszerzenie naczyń włosowatych, tętniczek i żył, co dalej stymuluje przemianę materii. Efekt termiczny wywołuje pocenie, a użycie energii koniecznej do produkcji potu przekłada się w sposób bezpośredni na utratę masy! Dodatkowym korzystnym efektem działania podczerwieni jest oczyszczenie skóry z toksyn, poprawa jej wyglądu oraz wyraźna redukcja cellulitu. Terapia ta daje znakomite rezultaty i jest zalecana przez lekarzy w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych, zaburzeń krążenia i zaburzeń wywołanych stresem.

Przeciwwskazania do zabiegu.
Z zabiegu presoterapii powinny zrezygnować osoby z:
– chorobami serca,
– niewydolnością układu krążenia,
– chorobami hematologicznymi i skłonnością do krwotoków,
– rozrusznikiem serca,
– metalowymi protezami,
– epilepsją i zaburzeniami psychosomatycznymi,
– aktywnymi infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi lub grzybiczymi,
– chorobą nowotworową,
– chorobami endokrynologicznymi,
– niewydolnością oddechową, wątroby lub nerek,
– ciążą,
– zapaleniem żył,
– podwyższoną temperaturą.