Facebook-logo instagram google plus logo

ZABIEGI DLA SKÓR NACZYNIOWYCH – ZAMYKANIE NACZYŃ KRWIONOŚNYCH - E-LIGHT

E-LIGHT (zmniejszanie rumienia), jest to praktycznie jedyna metoda pozwalająca na usunięcie rumieńców na twarzy, w tym czerwienienia się ,,napadowego”, emocjonalnego, pod wpływem emocji, gorąca, spożycia alkoholu. Zabiegi tego typu okazały się również bardzo skuteczne w leczeniu trądzika różowatego. Na ogół do całkowitego usunięcia problemu potrzeba 2 do 4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Zabiegi przeprowadzamy przy pomocy urządzenia IPL. Odpowiednia długość fali światła IPL powoduje fotokoagulację drobnych naczynek krwionośnych, które w efekcie ulegają obkurczeniu i zamknięciu. Miejsce po naświetlaniu może być lekko zaczerwienione. Objawy takie utrzymują się od kilku godzin do kilku dni. Po zabiegu nie można się opalać i należy stosować kremy z filtrami UV. (Cennik)

Przeciwwskazania:
– mocno opalona skóra,
– ciąża i karmienie piersią,
– ostry stan zapalny skóry,
– stosowanie kremu z retinolem i wit. C (odstawić na 2 tygodnie przed kuracją),
– przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie
   przed zabiegiem.

Zabiegi wykonywane za pomocą IPL są wykonywane szybko, są mało bolesne oraz nie powodują wyłączenia z normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu. Działanie IPL zgodne jest więc z powszechnym trendem w świecie medycyny estetycznej by osiągać jak najlepsze efekty przy jak najmniejszej inwazyjności zabiegów.